PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=124098}
7,6 218 772
oceny
7,6 10 1 218772
7,9 42
oceny krytyków
Wesele
powrót do forum filmu Wesele

Kilka pytań

ocenił(a) film na 9

Bardzo spodobał mi się film i pozytywnie mnie zaskoczył, bo nie spodziewałem się, że fabuła na tak małym planie może być aż tak ciekawa.

Nie wszystko jednak zrozumiałem lub niektóre rzeczy są dla mnie dziwne. Czy ktoś zechciałby wytłumaczyć?

1: czy kamerzysta jest biologicznym ojcem dziecka czy ona jest w ciąży z kimś innym? Jeśli z tym pierwszym, to jest problem, bo jest on bardzo negatywną postacią i reakcja panny młodej jest co najmniej bardzo dziwna. Zdradził ją, nie chciał się ożenić, później przez to została zapewne zmuszona do zamążpójścia z kimś, kto jej się w ogóle nie podoba, a następnie mimo wszystko ucieka z tym kamerzystą. To jest dla mnie (przynajmniej na tę chwilę) bez sensu, ale może ktoś mnie przekona, że tak nie jest.

2: kto dokładnie ogłuszył Wojnara kiedy ten poszedł po pieniądze? Jakoś nie potrafię wskazać dokładnej osoby.

3: pod sam koniec filmu - czy to była zmowa wszystkich i dlatego każdybył bez jednego buta, bo chcieli mu dać nauczkę? I kiedy w tym pijanym stanie zauważył trzeci brak to pary to po prostu sobie odpuścił, bo wie, że nie da rady i poza tym stracił już dosłownie wszystko?

4: Wojnar tak po prostu zdradził swoją żonę i to jeszcze w budynku, w którym się odbywało wesele? Bez żadnego wyraźnego powodu czy może coś przeoczyłem? A może po prostu "wóda zryła banię, Boże, Chryste, Panie" lub "od wódki rozum krótki"?

Starigniter

01. Tak. Na 99% ojcem jest kamerzysta. Coś odwalił ("mało się wycierpiałam" brak szczegółów), rozeszli się i Janusz był kołem ratunkowym przekonanym przez Audi.

 02. Najprawdopodobniej policjanci (mieli latarkę, działali we dwóch i byli trzeźwi). Oczywiście bez Edka.

 03. Po prostu zabawa weselna. Mało kto miał dwie pary na sobie. Wszyscy pijani i część pogubiła na pewno buty. Znalezienie buta w sejfie to chyba rodzaj zaśmiania się w twarz Wojnarowi.

04. Dla niego był to raczej chleb powszedni. Raczej na pewno nie zrobił tego pierwszy raz. Filtrował z Januszewską chwile po tym jak okazywał "miłość" przy stole swojej żonie. Inna sprawa że miał chwilę wtedy odpoczynku, a wcześniej dużo stresu i chciał się odstresować. Jego pech polegał na tym, że został złapany.

 Mnie bardziej nurtuje pytanie jakim cudem został przeniesiony dziadek z kibla do futerału. Czasu było na to mało (od momentu pokazania dziadka w kiblu przez lustereczko notariuszowi do zorientowania się że go w nim nie ma "Januszewska się spiła"),

ocenił(a) film na 8
intervieri

Dziadek pewnie został przeniesiony z kibla wtedy, gdy wysiadło światło (a panie przenosiły bigos).

laizans

Światło wysiadło już po zorientowaniu się że dziadka nie ma w kiblu.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones