PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=36306}

Oszukać przeznaczenie 2

Final Destination 2
6,4 116 410
ocen
6,4 10 1 116410
4,9 11
ocen krytyków
Oszukać przeznaczenie 2
powrót do forum filmu Oszukać przeznaczenie 2

najlepsza z części? Więcej krwi i napięcia. Scena na szosie jest
rewelacyjna.

impaler1

No na pewno lepsza niż 1. Bardziej hardcorowa.

Anka_53

ta część jest super
ten karambol był super

ocenił(a) film na 3
impaler1

może jest efektowna, ale jednocześnie jest tak nierealna że się aż w głowie nie mieści.

ocenił(a) film na 4
Boskigrom

Efekty rzeczywiście są na przyzwoitym poziomie, ale fabuła jest bardzo naciągana. BTW właśnie oglądam 4 część, ale zatrzymałem się na 10 minucie i śmiać mi się chce z tego ciągu zdarzeń.
Oglądając serię FD dochodzę do wniosku, że oszukuję przeznaczenie regularnie (szczególnie na podstawie 2 części stwierdzam, że rozpędzony samochód przejeżdżający obok mnie całkiem niedawno, dzięki niespotykanej sile z kosmosu nie trafił we mnie). Jestem dobry w te klocki, bo unikam śmierci już od dziecka. Ciekawe, kto wpycha się przede mnie w kolejkę? Czuję się jakby winny śmierci dziesiątków osób i jednocześnie, choć ich nie znam, jestem im wdzięczny za cofnięcie mnie na koniec kolejki, czy jak to w tym filmie wyglądało.
Nie ma oczywiście filmu bez wad, ale autor mógł chociaż trochę ograniczyć tę fantazję i jakże nierealistyczną złośliwość przedmiotów martwych, które zdaje się momentami nie są wcale martwe.
Mógłbym jeszcze trochę napisać, ale kto by to przeczytał? Szkoda, że na maturze nie miałem takiego tematu :)
Daję filmowi 4,5/10

ocenił(a) film na 10
impaler1

wg mnie ta część jest super, lepsza niż1...ale horrorem bym tego nie nazwała - raczej thillerem :)
polecam

ocenił(a) film na 9
princessa_87

najlepsza z FD. tak sądze.

użytkownik usunięty
impaler1

Dla mnie dwójka i trójka są na równi. Scena karambolu jest majstersztykiem. Jedynka nieco mniej wciska w fotel, no ale ona leży u podstaw, jest pierwszą realizacją tego pomysłu, więc należy jej się uznanie. Natomiast czwórka jest według mnie zdecydowanie najgorsza. Zrobiona na odczepnego, niewykorzystany potencjał. Zwyczajnie nudna. Jedynie scena w basenie trochę mnie ruszyła.

ocenił(a) film na 10

Smokulec masz racje z małym ale.2 jest lepsza od 3
Karambol jest przepiękny i godny dobrego filmu sensacyjnego
4 jest najkrótsza i zrobiona na odczepnego w 3D
Co do basenu w 4 to też sie zgadzam
I zakonczenie jest podobne jak w 1

ocenił(a) film na 5

Dwie pierwsze części są świetne, trójka słabsza a czwórka to już w ogóle - te beznadziejne efekty... Piątkę też spie*rzą zapewne.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones