PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=36306}

Oszukać przeznaczenie 2

Final Destination 2
6,4 116 410
ocen
6,4 10 1 116410
4,9 11
ocen krytyków
Oszukać przeznaczenie 2
powrót do forum filmu Oszukać przeznaczenie 2

Pomimo że ogólnie film podoba mi się i oglądałem go już chyba 3 raz, to nie rozumiem dwóch rzeczy:
1. Wypadek na autostradzie - we śnie dziewczyny, jechali oni kilka dobrych minut, czyli conajmniej kilka kilometrów od skrzyżowania na którym stali. W realu zdarzenie miało miejsce dosłownie kilkaset metrów od tego skrzyżowania, po kilku sekundach drogi.

2. "Tylko nowe życie może powstrzymać śmierć" - bez sensu, skoro nawet po odratowaniu tej dziewczyny, przy grillu zginął ten chłopak. Swoją drogą to najmniej pomysłowa śmierć.

użytkownik usunięty
Michal1982

co do tego drugiego, weź pod uwagę, że ten chłopak nie był obecny na karambolu na tej ulicy 180, on został tak jakby "zarażony" pośigiem śmierci, kiedy ktoś mu uratował życie, Kimberly uratowała siebie i tego policjanta ale ONI DWAJ ocaleli z karambolu, więc pewnie dlatego nie mogli ocalić też tego chłopaka, bo w zupełnie innym miejscu miał zginąć. Mam nadzieję, że coś z tego rozumiesz:)

ocenił(a) film na 7
Michal1982

Z tym pierwszym to się zgadzam w 100% też na to zwróciłem uwagę

ocenił(a) film na 10
Michal1982

Dzięki Trynitry :)
Rozumiem o co chodzi - jednak nie rozumiem tego zamierzenia twórców filmu... Czemu miało służyć.
Początkowo myślałem, że ten Brayan od grilla, tez jechał autostradą (bawił się samochodzikami). Sprawdziłem to i niestety to nie on.

Wciągnięcie jego do tego łańcucha śmierci, to tak jakby wrzucić do wyrabianego ciasta kamień, który po upieczeniu komuś się trafi :]

ocenił(a) film na 7
Michal1982

Nad tym pierwszym też się zastanawiałam.

Aisha_

Chlopak który wybuchł na końcu dwójki został uratowany przez Rorego co chwilę później zginął przecięty.
Jak ktoś ogląda uważnie film to moze zauważyć jedno.Wszyscy bohaterowie 2 przeżyli bo w części pierwszej alex mial widzenie.Czyli logicznie nie powinni już żyć.I Rory też zakłócił plan śmierci do tego chłopca.
Plan się zmienił i zamiast przejechania cięzarówką chłopak wybuchł.I cała filozofia.

Michal1982

Co do wypadku na autostradzie nie wiemy dokladnie jak daleko się to rozegrało przez prędkość.Pamiętaj wizja była kręcona z kilku kamer więc mogło to naprawdę trwać szybko i wydarzyć się moment poźniej.Pamiętaj przy zwiększonej dawce adrenaliny człowiekowi czasem wydaje się że mineło pół godziny a naprawdę trwało to pare sekund. Widzowie też musieli zobaczyc kto ginął w tym wypasdku bo dzieki temu możemy potem śledzić kto i dlaczego ginie. W jedynce i trójce poznajemy wcześniej późniejsze ofiary śmierci(dosłownie)w dwójce to byl anonimowy karambol....

użytkownik usunięty
exar_3

co do pierwszego : jakbyście nie zauważyli żadna z wizji nie spełniła się w 100% jak zakładał wizjoner. tak samo jest z karambolem w wizji wydarzył się po kilkunastu minutach a rzeczywistości po paru sekundach

ocenił(a) film na 2
Michal1982

1. Tak jak niektorzy napisali, może zmiana spowodowała to że wypadek mial
miejsce szybciej, bo to juz nie byl ten sam wypadek inni ludzie zgineli.

2. Czy to znaczy że jednak pokonali śmierc? Czy moze śmierć tego chlopaka
przy grilu swiadczyla o tym że im sie nie udalo?

:)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones