PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=36306}

Oszukać przeznaczenie 2

Final Destination 2
6,4 116 375
ocen
6,4 10 1 116375
4,9 11
ocen krytyków
Oszukać przeznaczenie 2
powrót do forum filmu Oszukać przeznaczenie 2

Niewiem dlaczego takie filmy przypisywane są do horrorów .....

simon_87_87

to raczej komedia, bo uciety leb, drut kolczasty czy drabina były całkie m zabawne

piotrbrylant

Dla niektórych było to straszne-może nie ucieta głowa, czy coś , a całe to napięcie. To jest horror/thiler, bo aż takich mocnych scen jak na horror to nie było ;D ale film uwielbiam i tak ;p pozdrawiamm!

simon_87_87

Horror to film w którym mamy do czynienia z nadprzyrodzonymi zjawiskami. Jako baza dla serii tych filmów leży założenie, że losem/śmiercią ludzi kieruje jakieś przeznaczenie, fatum, że jakaś mniej lub bardziej spresonifikowana Śmierć ma swój plan. W tym sensie można to podciągnąć pod horror. Wykreowane w filmie napięcie grozy ( kto następny ? jak ? kiedy ? ) też wpisuje się w ten gatunek. A to, że ostatnio "horrory" zamiast straszyć tajemnicą wola straszyć mięsem, krwią itd to inna sprawa ...

pozdr Filozof71

filozof71

Myślę podobnie jak użytkownik wyżerj, jednak uważam także, że napisali, że to horror ze względu na innych ludzi. Jest w nim duzo okropnych scen i ktoś czytając 'thiller' mógłby pomyśleć, że to film o mafii, gdzie zabija się tylko z broni palnej. Sądzę, że chcieli ludzi w jakiś sposób ostrzec, że niektóre sceny w tych filmach są niesmaczne i niezbyt prrzyjemnie sie na nie patrzy. Moim zdaniem filmy to klasyki gatunku, wprawdzie zobaczyłam dopiero 2 i 3, ale już uważam, że są naprawdę genialne.
Ktoś mi kiedyś powiedział, ze to jest dobre do oglądnięcia przed 'Piłą', bo wprowadza się w odpowiedni nastrój i w jakiś sposób przygotowuje no to, co tam się dzieje.
Pozdrawiam

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones